MENU

Udział Unique Cheerleaders w Mistrzostwach Europy 2023

Opublikowany: 24.07.2023

Po ponad rocznych przygotowaniach seniorski skład Unique Pro wystartował w Mistrzostwach Europy w Weronie. Zespół reprezentujący Klub Sportowy Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca otrzymał powołanie do Kadry Narodowej wygrywając w 2022 roku cykl turniejów Pucharu Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w dwóch kategoriach Cheer Jazz i Freestyle Pom.

Reprezentację Unique Cheerleaders tworzyły 22 zawodniczki w wieku od 16 do 21 lat oraz 3 trenerów. W przygotowaniach do Mistrzostw Europy zespołowi pomagali liczni specjaliści zarówno z Polski jak i Finlandii.

W klasyfikacji generalnej zespół uplasował się na 6 z 11 miejsc w kategorii Cheer Jazz Senior oraz 7 z 16 w kategorii Pom Senior. Złożony program przygotowań do startu pozwolił zawodniczkom na osiągnięcie miejsc tuż za najbardziej doświadczonymi reprezentacjami z Finlandii, Norwegii, Austrii czy Słowenii. To ogromny sukces Polskiej Reprezentacji.

Start w Mistrzostwach Europy to dla zawodniczek Unique Cheerleaders jeden z kroków przygotowujących do przyszłorocznego startu w Mistrzostwach Świata.

Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders było Województwo Małopolskie. Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

 

 

 

 

PSCh 35 lat Cheerleadingu w Polsce