MENU

Relacja po Mistrzostwach Świata 2024

Opublikowany: 22.05.2024

Team Poland Freestyle Pom Youth – DREAM TEAM YOUTH  na ICU World Cheerleading Championships 2024

Nasza przygoda w Magicznym Orlando dobiegła końca. Cieszymy się, że mogłyśmy zaprezentować efekt naszej wielomiesięcznej pracy na amerykańskiej scenie, spełniając tym samym nasze największe taneczne marzenie.

Jesteśmy niesamowicie dumne że to my mogłyśmy reprezentować nasz kraj, PZSC,  PSCh oraz nasz region Mazowsze i miasta z którego się wywodzimyna arenie międzynarodowej w konkurencji FREESTYLE POM w kategorii wiekowej YOUTHwywalczając tym samym 4 miejsce, najlepsze miejsce z Europy,  miejsce, które zapisze karty historii polskiego cheerleadingu w dywizji PERFORMANCE CHEER w konkurencji FREESTYLE POM w kategorii wiekowej YOUTH.

Drużynę DREAM TEAM YOUTH reprezentowało 20 utalentowanych i ambitnych tancerek, które były gotowe do ogromnych poświęceń i starań aby jak najlepiej zaprezentować się na zawodach ICU World Cheerleading Championships 2024.

17 zawodniczek z drużyny DREAM TEAM YOUTH Garwolin:

Andrzejewska Anna, Baran Amelia, Baran Emilia, Białecka Karolina, Bukowska Lena, Chyczewska Nikola, Dydek Marika, Gałat Nadia, Gano Agata, Kalbarczyk Magdalena, Leszek Hanna, MakulecMaja, Młodzińska Gabriela, Wojciechowska Oliwia, Zackiewicz Alicja, Żuraw Agata;

3 zawodniczki z Legionowa z drużyny ELITE CHEERLEADERS ACADEMY: Kowalczyk Elena, Krawczyk Lena, Skubis Laura, które dopełniły cały skład.

Nasze treningi odbywały się w Garwolinie w PSP nr 5 w Garwolinie, trwały po kilka godzin, a podczas każdego z nich każda z nas dawała z siebie 100% wysiłku, aby nie zawieść grupy i jak najlepiej reprezentować Polskę na arenie światowej. 

Dążenie do celu, pokonywanie własnych słabości i udoskonalenie każdej z poszczególnych umiejętności doprowadziło nas do wywalczenia 4 miejsca w swojej kategorii wiekowej

Nie mogłyśmy uwierzyć w to że stanęłyśmy za czołówką najlepszych zespołów na świecie pokonując tym samym 6 innych zespołów. Czujemy dumę, że to my mogłyśmy zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie i wywalczyć dla swojego kraju tak wysokie miejsce.

Atmosfera na Mistrzostwach Świata jest nie do opisania, wielkie wsparcie innych drużyn, integracja między kulturowa i radość wszystkich sportowców z tego co robią, te wszystkie czynniki sprawiają że całe wydarzenie rozgrywane na Florydzie jest nie do podrobienia!

Nasz wyjazd nie byłby jednak możliwy bez naszej trenerki i choreografa Izabeli Nierwińskiej. To ona zawsze udziela nam ogromnego wsparcia i zawsze w nas wierzy dzięki niej jesteśmy w tym miejscu. Jesteśmy wdzięczne również pani Zofii Kisiel, która jak zawsze robiła wszystko, co w jej mocy, abyśmy mogły zaprezentować się na scenie w Orlando. 

 

Wielkie podziękowania kierujemy do naszych rodziców, którzy zaangażowali się również w nasz wyjazd, kibicowali nam tworząc strefę kibica włącznie z naszymi młodszymi koleżankami z klubu. Czułyśmy to wsparcie mimo dzielącej nas odległości. Gdy wracaliśmy czekali na nas na lotnisku i witali nas z wielką dumą.

 

W tym miejscu nie możemy zapomnieć o Partnerach wydarzenia, darczyńcach i sponsorach, którymi są:

Głównym partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego / Mazowsze serce Polski

Partnerzy: Miasto Garwolin, Gmina Garwolin, Miasto i Gmina Pilawa, Gmina Wilga, Gmina Łaskarzew, Gmina Parysów, Gmina Górzno, Powiat Legionowski.

Organizator: Polski Związek Sportowy Cheerleadingu, Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy „No Name” – Garwolin, Fundacja Pomocy Rodzinie „Noela”

Wspierają nas: Cel-Tronics, Kruger&Matz, Tefal, ZellerPlastik Poland Sp. z o.o., LINK International Transport, Marki: Dulux, Nobiles, Sadolin, Hammerite, Ochnik, DM-NET Dariusz Makulec, Enea, Pec Legionowo, UTJ Wołoszka – Usługi Transportowe Janusz Wołoszka, CPI – Centrum Prac Introligatorskich, Zignago Vetro Polska S.A., Plast-Bet, DEZ DER, Wil-Sad Sp. z o.o., Vania-Trans Mariusz Rędaszek, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Garwolinie, DDT Technika – Dariusz Górski, CARTEX SP Z O.O, KRASMINDA Transport i spedycja, DOMINO DACH – Agnieszka i Wojciech Łączyńscy, Usługi Rolnicze P.H Czajka, WSS SPOŁEM Warszawa Śródmieście, DAN-MED – Daniel Walenda, PHU AUTO-DYDEK, NEO REKLAMY, Studio ART DECO Szaniawscy, Dj Funboy – Kamil Basak, Marcin Jedynak, Moderno – Sala Bankietowa, Meble na zamówienie „IMAN”, Koło Gospodń Wiejskich Melanowianki, Project Comfort, Sklep Topaz Parysów – Jolanta Oskroba, Piekarnia Parysów – Szymon Oskroba, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Samopomoc Chłopska w Garwolinie, OSM Garwolin, Piekarnia Jerzy Tarański – Wola Rębkowska, Piekarnictwo Mianowski Henryk Sp.j., Piekarnia Sabak Górzno, P. H. U. Maxim – Pałysa Mieczysław, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie, Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie, Przedszkole i Publiczny Żłobek w Górznie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Zespół Szkół w Głoskowie oraz anonimowi darczyńcy.


PSCh 35 lat Cheerleadingu w Polsce